SEO sudaro dvi dalys: vidinė optimizacija ir išorinė optimizacija.
Supaprastintai:
Vidinė optimizacija tai svetainės tekstai, struktūra, vidinės nuorodos bei tag’s'ai.
Išorinė optimizacija tai į nuorodų kitose svetainėse rinkimas.
Taigi, gavome nuorodą kitoje svetainėje. K: Ar jau visas darbas padarytas. A: O gi ne. Rekomenduoju pasitikrinti ar tikrai nuoroda duoda sultis (naudos) jūsiškei svetainei. Jei nuoroda pažymėta “nofollow” atributu – jokios naudos SEO prasme jūsų svetainė negauna.
Įdomu: nofollow atributą sukūrė google inžinierius Matt Cuts. Visiems besidomintiems SEO ir google rekomenduoju jo blogą/tinklaraštį.
Paprastas pavyzdys, kaip pasitikrinti “nofollow” atributą ant nuorodos:
Komentaras lgblog.lt svetainėje, komentaro autorius: automobiliu skelbimai, užvedus pelytę ant komentaro autoriaus matome nuorodą į autoriaus svetainę: http://autoturgus.lt (paveikslėlyje, apačioje).
Tikriname, ar ši nuoroda duoda naudos SEO prasme. Naršyklės lango viršuje (prie failas, taisa) spaudžiame rodymas / pirminis_tekstas ir patenkame į pirminio teksto puslapį. Jame padarome paiešką ir susirandame nuorodą į savo svetainę (šiuo atveju: http://autoturgus.lt). Jei šalia nuorodos yra nofollow atributas, SEO prasme ši nuoroda nėra naudinga.
K: O kada gi tokia nuoroda naudinga?
A: Tada, kai parašytas įdomus ar naudingas komentaras ir lankytojas pasidomi, kas tą komentarą paraše.
Taigi: Mes už įdomius ir naudingus komentarus.
P.s. šiandien (5 dienos nuo pirmo įrašo) www.seosmegenis.lt be jokių nuorodų rinkimo jau suindeksuotas google. Viva atviram kodui, Viva wordpress’ui.
OK, še tau naudingas komentaras
Firefox naršyklėje norint pažiūrėti pirminį puslapį (page source) užtenka paspausti Ctrl+U.
O norint dar greičiau patikrinti ar nuoroda turi “nofollow” patarčiau įsidiegti vieną iš Firefox SEO priedėlių (??) (add-ons) ir lankantis puslapyje visos nofollow nuorodos bus pažymėtos tavo norima spalva…
netikseo – dėkui už papildymus. Akylesni ir mano nurodytu keliu eidami gali pamatyti komandą (Ctrl + U). Dėl priedėlių – aš visa galva už (netrukus aprašysiu kelis savo naudojamus), tačiau, kadangi, šis tinklaraščio įrašas SEO pradmenų kategorijoje, stengiausi supaprastinti. Gal kas nors šiaip įdomu? Už įrašo vertą klausimą / temą – duosiu linką į blogą
O kaip su google chrome?